СОЦПАКЕТ

 

38,7% опитаних фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології в першу чергу чекають від держави соціального забезпечення. Про це свідчать результати опитування, які наводять «ДІ» та КМІС.

Респондентам було задано запитання, що вони в першу чергу чекають від держави, і вони могли вибрати кілька варіантів відповіді. 38,7% опитаних очікують соціального забезпечення, 37,2% – забезпечення справедливості та правосуддя, 32,1% – захисту від зовнішньої агресії, 29,8% – безкоштовного медичного забезпечення, 29% – забезпечення робочими місцями, 20,3% – захисту фізичної безпеки і правопорядку, 18,2% – створення рівних правил для всіх при мінімальному втручанні в економіку.

У свою чергу, очікування забезпечення житлом, безкоштовної освіти, захисту суспільної моралі, захисту свободи слова, підтримки розвитку культури та невтручання в особисте життя людини набрали менше 10% голосів опитаних.

У жителів України склалося оптимістичне ставлення до українського суспільства в цілому, при цьому самі українці окремо змінилися мало, повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна.

"Українці вважають, що суспільство суттєво змінилося, проте безпосередня готовність громадян до зміни своєї поведінки є нижчою, ніж здається", - сказала Бекешкіна на презентації результатів соцопитування "Як змінюється суспільство нової України" в Києві у вівторок, 12 січня, передає "Інтерфакс-Україна".

Крім того, згідно з даними опитування, суттєво зросла готовність до захисту своєї гідності, прав і свобод, проте на практиці громадянам бракує інструментів, оскільки готовність об'єднуватися в громадські організації зростає не так суттєво.

Українці також відзначають суттєве зростання громадської та соціальної активності, проте насправді більшість залишається ще пасивною, особливо в контексті участі в політиці. Суттєво зросла готовність людей жертвувати кошти на суспільно корисні справи, насамперед - на користь соціально вразливих груп, на захист держави і зміцнення армії. Що стосується економічної активності та соціальної мобільності, то ці критерії залишаються досить низькими. Люди концентруються переважно на приватному житті.

Ірина Бекешкіна зазначила, що опитування було проведене незвичайним способом: спочатку респондентів просили оцінити суспільство, а потім самих себе за тим самим критерієм.

Загальноукраїнське опитування проведене Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 жовтня 2015 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах в усіх областях України, окрім Криму та окупованих районів Донецької і Луганської областей. Загалом опитано 2040 респондентів за квотною вибіркою, репрезентативною за такими параметрами, як стать, вік, регіон і вид населеного пункту. Похибка не перевищує 2,3%.

 

Прес-центр ФПУ по матеріалам інформагенцій