зак

 

Відповідно до домовленостей, досягнутих під час червневої зустрічі профспілкових лідерів та Міністра економічного розвитку та торгівлі України А. Абромавичуса, 29 вересня 2015 року відбулася робоча нарада представників профспілкової Сторони та фахівців Департаменту державних закупівель і державного замовлення Мінекономрозвитку з обговорення проблемних питань в сфері державних закупівель та її реформування в умовах євроінтеграції України.

 

У зустрічі від профспілкової Сторони взяли участь:

- Кубраченко Анатолій Володимирович – Голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників України;

- Таранчук Анатолій Олексійович – Голова Профспілки працівників машинобудування та металообробки України;

- Петренко Іван Васильович – начальник управління правової роботи  Київської міської ради;

- Оверковський Богдан Миколайович – головний спеціаліст управління соціально-економічного, правового захисту, трудових відносин ЦК професійної спілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України;

- Живолуп Ірина Володимирівна – головний спеціаліст відділу виробничої  політики управління ринку праці департаменту захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ.

 

Фахівці міністерства поінформували учасників наради, що наразі, за підтримки експертів Проекту ЄС, завершується розробка «Дорожньої карти» на 2015-2022 роки, якою запроваджується стратегічний план заходів реалізації положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС в частині державних закупівель.

Заходи «Дорожньої карти» стосуються всіх аспектів розвитку державних закупівель, зокрема:

- гармонізації законодавства;

- інституційного розвитку на всіх рівнях: узгодженість роботи органу, який визначає, координує та реалізує державну політику у сфері закупівель (Мінекономрозвитку), контролюючих органів та органів оскарження;

- запровадження системи електронних закупівель;

- питання професіоналізації та підготовки фахівців у сфері держзакупівель;

- міжнародної співпраці та моніторингу виконання Україною взятих зобов’язань.

Результатом виконання «Дорожньої карти» має стати відкриття європейських ринків для українського виробника.

Разом з тим, вже цього року планується завершити роботу з приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (учасниками якої є 43 країни), що надасть можливість українським підприємцям брати участь у зарубіжних тендерах.

 

Крім того, учасниками зустрічі обговорювалися питання щодо:

- запровадження соціальних критеріїв у механізм державних закупівель. Представники Мінекономрозвитку повідомили, що вирішення цього питання передбачено в рамках «Дорожньої карти», та пообіцяли надіслати її профспілковій Стороні для ознайомлення;

- надання пріоритетів під час проведення конкурсних торгів вітчизняному виробнику та проектам, які передбачають використання місцевих трудових ресурсів та засобів виробництва, з метою розвитку української економіки;

- використання механізму державного замовлення як ефективного інструменту державного регулювання і стимулювання розвитку найважливіших секторів вітчизняної економіки, зокрема машинобудування, авіабудування, металургії;

- участі філій підприємств та посередників у конкурсних торгах;

- можливості підтримки вітчизняного товаровиробника та запровадження соціального аспекту в сфері держзакупівель через механізм Генеральної угоди тощо.

 

Разом з тим, фахівці міністерства інформували, що нещодавно прийнято Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», яким передбачено надання преференцій вітчизняному товаровиробнику.

Крім того, на даний час готується проект Закону України «Про публічні закупівлі», який невдовзі буде розміщено на офіційному сайті міністерства для громадського обговорення.

 

Зустріч відбулася в діловій та конструктивній атмосфері. Її результатом стала домовленість сторін продовжити спільну роботу з реформування та удосконалення сфери державних закупівель.

 

 

Департамент захисту соціально-економічних прав