KOS2705

1 лютого відбулося засідання розширеної Колегії Міністерства соціальної політики України, у ході якого було презентовано стратегічні напрямки роботи Міністерства у соціальній сфері.

Участь у засіданні взяв заступник Голови ФПУ, член Колегії С.М.Кондрюк.

У своєму виступі він зазначив, що профспілки, підтримуючи ініціативу Мінсоцполітики підготувати проект Концепції соціального розвитку держави на 2013-2023 роки, не тільки проводять громадську діагностику зон соціальної справедливості, які мають бути вирішені за допомогою Концепції, але сьогодні вже готують пропозиції для комплексного розв’язання цих проблем.

С.М.Кондрюк закцентував увагу членів Колегії на кричущих проблемах у сфері зайнятості.

Він сказав: - Український ринок праці деградує, а трудовий потенціал в Україні вже багато років «роз’їдає корозія». Це потребує не фрагментарного, а системного підходу задля вирішення базової проблеми - поширення легальної зайнятості в Україні.

Представник профспілок вніс пропозицію наступне засідання Колегії присвятити стану та перспективам розвитку українського ринку праці на основі подолання дефіциту гідної праці.

Також у роботі Колегії взяли участь заступник Голови ФПУ Г.В. Осовий та голова Профспілки працівників державних установ України Т.В. Нікітіна, яка у своєму виступі звернула увагу на несправедливе ставлення держави до оплати праці працівників бюджетної сфери та зокрема працівників органів державного управління. Вона запропонувала утворити робочу групу, яка могла би запропонувати конкретні заходи для поетапного забезпечення виконання закону України про державну службу.

У своєму виступі Міністр соціальної політики Наталія Королевська представила стратегічні напрямки роботи, що містяться у Трирічному плані дій Міністерства.

« - На соціальний захист громадян у 2013 році буде спрямовано майже 370 мільярдів гривень, що становить понад 25% ВВП країни, - сказала вона, - проте, не можна стверджувати, що ці кошти повністю використовуються ефективно, а соціальний захист отримують справді ті, хто його потребує. Задля досягнення соціальної справедливості в країні, ми маємо скоординувати усі наші ресурси, можливості та зусилля. Органи соціального захисту виконавчої влади і місцевого самоврядування всіх рівнів, наші соціальні партнери – профспілки та роботодавці, а також громадськість – усі мають діяти спільно», – підсумувала Наталія Королевська.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 KOS2342

 KOS2704