CSW57-banner

 

З  4 по 15 березня 2013 року у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку проходить засідання 57-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок. У ньому беруть участь представники урядів країн-членів ООН, установ ООН, неурядових організацій, акредитованих при Економічній і соціальній раді ООН, з усього світу.

Пріоритетною темою цьогорічної сесії стала тема «Викорінення і запобігання усіх форм насилля над жінками та дівчатами». Відповідно, Генеральний секретар ООН підготував дві доповіді до 57-ї сесії Комісії ООН: «Попередження насильства щодо жінок і дівчат» і «Міжсекторальні послуги та інші відповідні заходи в інтересах жінок і дівчат, які стали жертвами насилля». Крім них, делегати з різних куточків світу також обговорили діяльність за підсумками четвертої Всесвітньої конференції по становищу жінок та двадцять третьої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН під назвою «Жінки в 2000 році: рівність між чоловіками і жінками, розвиток і світ у XXI столітті», досягнення стратегічних цілей і діяльність в найважливіших проблемних сферах і подальші заходи та ініціативи.

Відбувся «круглий стіл» високого рівня, присвячений отриманому досвіду, урокам і передовій практиці в контексті виконання раніше взятих зобов'язань, пов'язаних з пріоритетною темою.

У рамках 57-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок відбулася низка панельних дискусій, під час яких експерти обмінялися думками щодо ключових політичних ініціатив і нарощування потенціалу з метою врахування гендерної проблематики, викорінення і попередження всіх форм насильства щодо жінок і дівчат, міжсекторальних послуг і заходів для жінок і дівчат - жертв насильства, гендерних норм і стереотипів, соціалізації і нерівності у відносинах між жінками і чоловіками і поєднання робочих та сімейних обов'язків.

Учасники 57-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок також обговорили ключові питання гендерної рівності, які повинні бути відображені в рамковій програмі в галузі розвитку на період після 2015 року.

Значний інтерес в учасників викликали теми рівного розподілу обов'язків між жінками і чоловіками, включаючи догляд за ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, визнання значущості та оцінка неоплачуваної праці, пов'язаної з таким доглядом.

За підсумками роботи 57-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок будуть прийняти узгоджені висновки, які міститимуть рекомендації щодо подальших заходів та ініціатив, спрямованих на викорінення і запобігання усіх форм насилля над жінками та дівчатами

У роботі Комісії ООН зі становища жінок взяли участь делегації Міжнародної конфедерації профспілок, Інтернаціоналу громадського обслуговування. Інтернаціоналу освіти та низки національних профцентрів, серед яких і делегація представників членських організацій Федерації профспілок України, яка має спеціальний консультативний статус при ЕКОСОР з 2009 року.

Представники профспілок проводили щоденну агітаційну роботу, працювали з урядами своїх кран та міжнародними організаціями з метою прийняття Комісією ООН зі становища жінок узгоджених висновків, які б стали потужним сигналом усім урядам щодо їх відповідальності за ліквідацію насилля над жінками і дівчатами.

Міжнародна конфедерація профспілок виступила із заявою «Не допустимо утисків прав жінок; не будемо миритися з насиллям над жінками і дівчатками», яку підтримала і ФПУ. Профспілки закликали усі держави-члени ООН вжити заходів, необхідних для негайного і невідкладного запобігання та викорінення насильства щодо жінок і дівчаток і висунули 15 вимог щодо першочергових дій, необхідних для цього.

 

Доповіді Генерального секретаря ООН до 57-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок додаються:

Доповідь 1

Доповідь 2

 

 

Департамент міжнародної роботи