DSCN0076

 

Девятнадцятого березня оголосили страйк працівники ТОВ «Проско» у селищі Просяному Покровського району. Вже в четвертий раз за останні два роки, відколи Національною службою посередництва та примирення у Дніпропетровській області зареєстровано колективний трудовий спір між трудовим колективом (його інтереси представляє профспілковий комітет) та адміністрацією підприємства.

 

Страйкарі (а це понад 300 працівників) вимагають погашення двомісячної зарплати (близько 2 млн. грн.) та забезпечення її своєчасної виплати, поліпшення умов праці та виконання інших положень колективного договору, а також оплати вимушеного (з ініціативи адміністрації) простою з 11 по 19 березня, коли колектив було відправлено у безоплатну відпустку.

   Але власники на перемовини зі страйкомом не йдуть, посилаючись на фінансові проблеми через сезонний характер роботи, хоча, на відміну від інших років, на початку цього року продукція (а це каолін – сировина для будівельної , фармацевтичної промисловості, що є дуже затребуваною) справно виробляється і відвантажується замовникам. Через це ситуація на підприємстві (а воно з повними підставами може носити статус місцеутворюючого, бо інших промислових об’єктів, крім елеватора, у селищі немає) вкрай загострилась. Обурені ставленням роботодавців, працівники, зокрема, вже вдаються до блокування відвантаження продукції, є й заклики до більш радикальних дій (перекриття доріг тощо).

   За цей час відбулося вже 16 засідань примирної комісії з його вирішення,було надіслано десятки звернень у всі інстанції – починаючи від облдержадміністрації і місцевих органів влади до суду та прокуратури.

В інформації НСПП про останнє засідання примирної комісії наприкінці лютого поточного року вже звучала пересторога стосовно вибухонебезпечної ситуації у ТОВ «Проско», але представники адміністрації запевняли, що вживуть відповідних заходів для нормалізації стану соціально-трудових відносин.

Правда, що стосується вимог підвищення зарплати найманим працівникам, з їх боку була заява про начебто неможливість цього через фінансові проблеми, але в той же час адміністрацією розглядається можливість підвищення окладів для начальників змін.

   Днями в обкомі профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів відбулася зустріч з представниками страйкового комітету, у якій   взяли участь голови обкому профспілки – І.Сова, профкому ТОВ «Проско» - Л.Михайлюта, начальник відділення НСПП І.Чуб та представники облпрофоб’єднання Т.Мазана і О.Йосипова. Під час неї зазначалось, що черговий страйк став наслідком вкрай безвідповідальної поведінки власників підприємств та порушення ними вимог чинного законодавства. Вони постійно хитрують й обманюють як трудящих, так і профком, державні органи.

   Причому, протягом значного відрізку часу адміністрація, порушуючи закон, навіть вдавалася до приховування самого факту існування зарплатної заборгованості, не подаючи відповідних даних до органів статистики. Не допускала вона на підприємство й перевіряючих з управління Держпраці.

   В ході наради в обкомі профспілки було визначено оперативні заходи для вирішення цього довготривалого конфлікту.

Людей дуже обурює, що всі ці дії не знаходять відповідної реакції як місцевої, так і обласної влади. Чому їх не цікавлять проблеми простих людей праці, які через несвоєчасні розрахунки з боку роботодавця не мають засобів для існування.   Крім того, чому ніхто не дає оцінки постійним затримкам не тільки з виплатою зарплати, але й з несвоєчасній сплаті податків, що потім призводить до виникнення у працівників значних проблем з призначенням пенсій, субсидій та інших соціальних виплат (про це наразі йшлося й під час останнього засідання примирної комісії).

   Чи не час поставити крапку в цій історії ?!

 

DSCN0082

 

                 В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського облпрофобєднання