зображення viber 2019-10-30 10-54-03

 

29 жовтня в залі Чернігівської обласної державної адміністрації відбулося чергове засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

 

В засіданні взяли участь: голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко — від сторони профспілок, голова правління Чернігівського обласного об'єднання організацій роботодавців Володимир Козир — від сторони роботодавців, директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін від сторони органів влади, а також повноважні представники кожної із сторін Ради.

 

Порядок денний Засідання налічував низку важливих питань, зокрема одним з яких було питання про підбиття підсумків роботи ради за І півріччя поточного року.

 

⚠️Під час засідання згадувались такі нагальні проблеми як заборгованість із заробітної плати, високий рівень трудової міграції, демографічна криза, зменшення обсягів виробництва в області, проблеми зайнятості населення тощо.

 

В ході обговорення учасники засідання дійшли висновку, про те, що переважна більшість зобов’язань регіональної угоди виконана або виконується в поточній роботі кожної структури, не виконується пункт п. 1.3. «Забезпечити щорічне зростання обсягів промислового виробництва, продуктивності праці, фінансової стабілізації підприємств області, ефективного розвитку продуктивних сил», 5.3, 5.6 (в частині погашення заборгованості з виплати заробітної плати).

 

Окрім цього за пропозицією голови ФПО Ігоря Москаленка до порядку денного було включено питання щодо ситуації в галузі освіти в області у зв'язку з прийняттям законопроекту «Про загальну середню освіту». Занепокоєння викликають пропозиції до законопроекту щодо заборони спрямування освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників.

 

Скасування державного субсидіювання на здобуття повної загальної середньої освіти призведе до закриття близько 140 шкіл в області та звільнення великої кількості педагогів, що , як наслідок, спричинить збільшення числа безробітних.

 

Із зазначеними пропозиціями, як зазначає Ігор Москаленко, не може погодитись не лише освітянська спільнота, а й органи місцевого самоврядування. Оскільки перекладення обов’язку фінансувати заклади загальної середньої освіти на місцеві бюджети, а не кошти освітньої субвенції, суттєво знизить спроможність об’єднаних територіальних громад, що нівелює реформу з децентралізації. А більша частина ОТГ взагалі стануть неспроможними.

 

З цього приводу Чернігівською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України було підготовлено відповідне звернення, яке було підтримано територіальною тристоронньою соціально-економічною радою , а також було прийнято рішення щодо направлення цього звернення від ТСЕР до Верховної ради України, Народним депутатам України від Чернігівщини та Міністерства освіти і науки України.

 

зображення viber 2019-10-30 10-54-06

 

зображення viber 2019-10-30 10-54-41

 

Людмила Ніценко,

м.Чернігів