P1040124

 

Наприкінці минулого місяця я був учасником міжнародної науково – практичної конференції з питань розвитку сучасної профспілкової освіти, яка відбулася на базі Навчально – методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. І хоч за свою 30 - річну роботу в профспілках мені довелося взяти участь в десятках заходів, що проводилися під егідою Федерації профспілок України, конференція з розвитку профспілкової освіти дала мені привід по - новому оцінити значення цих проблем у сучасному профспілковому русі.

Головне, що для всіх учасників конференції це був справжній діловий обмін думками, де кожен мав можливість поспілкуватися з колегами, висловити свою думку з того чи іншого питання, послухати інших, знайти своє місце при формуванні підсумкових документів конференції.

Надзвичайно цікаві інформації, з використанням сучасних засобів навчання, прозвучали на пленарних засіданнях: Голови Федерації профспілок України Юрія Кулика, інших керівників ФПУ, гостей з Росії і Білорусії, галузевих та регіональних профспілкових лідерів, науковців. Дуже корисною і повчальною була, зокрема, інформація керівника департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ Валентини Шевченко про динаміку розвитку профспілкової освіти за часів незалежної України.

Сучасна фахова дискусія на тему «Удосконалення діяльності навчальних закладів профспілок, методичних рад членських організацій та підвищення їх ролі у системі профспілкового навчання» розгорнулося на секційному занятті, яким із знанням справи керував голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, заступник голови Науково – методичної ради ФПУ Віталій Дубіль. А як не згадати блискучий майстер – клас на тему «Компетенція профспілкового лідера» (модератор – практикуючий психолог Ірина Глушко)? Цікаво було ознайомитися і з новинкою організаторів конференції - виставкою презентаційних стендів регіональних навчально – методичних центрів, серед яких, що приємно, високу оцінку отримав і стенд Закарпатської облпрофради.  Гарно була складена і культурно – дозвіллєва програма, яка включала автобусно – пішохідну екскурсію по старовинному Чернігову.

На мою думку, усі учасники науково – практичної конференції отримали справжній майстер – клас, як треба проводити заходи в системі профспілкової освіти. Тож хочеться висловити велику щиру подяку організаторам конференції: департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ (керівник Валентина Шевченко), Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (заступник голови Петро Чорнорот), Навчально – методичному центру ФПО Чернігівської області (директор Ірина Дорожкіна). Адже вчитися у профспілках нікому не пізно.

 

На фото:

- Голова ФПУ Юрій Кулик знайомиться з презентаційним стендом навчального центру Закарпатської облпрофради;

- секційним заняттям керує голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, заступник голови Науково – методичної ради ФПУ Віталій Дубіль (в центрі);

- учасники майстер – класу на тему «Компетенція профспілкового лідера».

 

Фото автора

Сергій Баранчиков

завідувач відділу

організаційно – гуманітарної роботи

Закарпатської обласної ради профспілок,

учасник міжнародної конференції

з питань розвитку сучасної

профспілкової освіти 

P1040127

 

P1040137