19uk

 

29 січня відбулося засідання української частини Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС.

 

Представництво ПГС сформовано на нових засадах з делегуванням до складу платформи трьох представників від профспілок, трьох — від роботодавців, і трьох представників громадянського суспільства, які впродовж наступних 2,5 років мають проводити моніторинг реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, надавати оцінку щодо стану виконання Угоди, а також власні бачення та пропозиції Раді асоціації. Завдання УЧ ПГС також у співпраці із паритетною стороною у країнах ЄС, яку представляє Європейський соціально-економічний комітет.

Згідно тексту Угоди ПГС Україна-ЄС «складається з представників громадянського суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншої сторони, як форум для проведення ними засідань та обміну думками».

На першому засіданні відбулося обговорення процедурних питань, пов’язаних із організацією діяльності української частини ПГС, схвалено регламент роботи, визначено термін для подання пропозицій щодо пріоритетів діяльності ПГС, досягнуто остаточної згоди щодо ротації головування в українській частині ПГС. За попередньою домовленістю, на другому етапі, відповідно до регламенту за принципом ротації, функції співголови Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, буде виконувати представник профспілкової сторони. Однак, враховуючи, що на засіданні з різних причин не були присутні усі представники профспілок, за пропозицією Голови ФПУ Григорія Осового, якого було обрану до складу керівного комітету УС ПГС, розгляд цього питання було відкладено. Варто зазначити, що у попередньому складі головував Олександр Сушко, що представляв сторону громадянського суспільства.

Також було утворено координаційну раду, що організовуватиме роботу Платформи громадянського суспільства і забезпечуватиме більш тісні зв’язки між членами платформи. До її складу увійшли по одному представнику від кожної із сторін — профспілкової, роботодавців і громадянського суспільства. Також було обговорено питання планування роботи на 2016 рік.

Учасники засідання приділили увагу підготовці до засідання ПГС у Брюсселі, що відбудеться 11 лютого, де планується підбити підсумки зробленого за той невеличкий проміжок від часу, коли було легалізовано роботу УЧ ПГС у квітні 2015 року.

 

Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»