265px-Юркін Олександр Валентинович рамка

 

 

9 вересня 2018 року на 63-му році життя раптово перестало битися серце колишнього Голови Федерації профспілок України та колишнього голови Профспілки працівників атомної енергетики і промисловості України, Заслуженого енергетика України Юркіна Олександра Валентиновича.  

 

Юркін О.В. розпочав трудовий шлях у 1975 році слюсарем реактивно-турбінного цеху ВО «Чорнобильська АЕС». Після служби в армії повернувся у рідний колектив, де поряд із щоденною працею займався активною громадською діяльністю. Близько 40 років трудової діяльності Олександр Валентинович присвятив захисту прав та інтересів людей праці і профспілкам. Після проголошення Незалежності України був одним з ініціаторів створення Ради профспілкових організацій атомних станцій, згодом Профспілки працівників атомної енергетики і промисловості України, де обирався її керівником.

 

З 2005 по 2008 роки Юркін О.В. очолював Федерацію професійних спілок України.

 

Олександр Валентинович завжди був творчою особистістю, виявляв виняткову працездатність, високий професіоналізм, мав чудові організаторські здібності. Відзначався толерантністю і порядністю, вмінням працювати з людьми та цінував їх, старався бути у вирії подій, в оточенні колег та членів профспілок, до останніх днів підтримував зв’язок із своїми колегами та ділився знаннями, давав корисні поради.

 

За значний особистий внесок у розвиток атомної енергетики і промисловості України Юркін О.В. відзначений державними нагородами, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, у 2007 році Указом Президента України йому присвоєно почесне звання «Заслужений енергетик України». За плідну працю і діяльність на профспілковій ниві був нагороджений Почесною відзнакою «Атомпрофспілки», нагрудним знаком ФПУ «Профспілкова відзнака», почесним знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства».  

 

Федерація профспілок України, друзі, колеги, співробітники, профспілковці глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті Олександра Валентиновича.

 

Світла пам’ять про чудову, духовно багату людину, яка все своє життя присвятила служінню людям, назавжди залишиться в серцях тих, хто мав щастя спілкуватися з ним, працювати, вчитися добра і мудрості.

 

Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким Олександра Валентиновича Юркіна.

 

 

Президія Федерації профспілок України