3a66069f21c933a65cf8f7c51d12c116

 

 

8 – 9 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни, відзначається 8 травня у низці країн з 2005 року. Так, у відповідній резолюції організації, яку було ухвалено 22 листопада 2004 року, було запропоновано державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відзначати один чи обидва ці дні (8 і 9 травня) як день пам'яті всіх жертв Другої світової війни. У документі також наголошувалося, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни, та було закликано держави-члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами та загрозами.

У ці травневі дні з метою вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, увічнення пам'яті загиблих, урядові й громадські організації проводять заходи із відзначення Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на утвердження звитяжних традицій усіх поколінь захисників України, злагоди та консолідації суспільства, посилення турботи про ветеранів війни.

Федерація профспілок України, членські організації ФПУ традиційно беруть участь у державних заходах та вшановують ветеранів, які працювали у профспілках.

Подвиг захисників та визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму для майбутніх поколінь, прикладом вірного служіння своєму народу. Поминаємо загиблих воїнів і жертв війни. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя заради того, щоб ми жили в мирі і злагоді. Пишаємося нашими захисниками, які нині відстоюють незалежність України, стримуючи збройну агресію Російської Федерації.

Зі святом вас, дорогі ветерани, і вічна пам'ять полеглим героям!