00287521 n1

 

16 червня члени СПО об’єднань профспілок на чолі з керівником цього органу, Головою ФПУ Григорієм Осовим зустрілися з представниками депутатських фракцій у Верховній Раді України.

 

Зустріч стала продовженням робочої наради представників профспілок і керівників усіх депутатських фракцій, що відбулась напередодні у Парламенті, де брав участь Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, і за результатами якої він дав низку доручень щодо залучення профспілкових організацій до процесу підготовки законодавчих актів у соціальній сфері.


За підсумками другої наради, у якій взяли участь народні депутати від фракцій «Народного Фронту», політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", «Радикальної партії Олега Ляшка» та «Блоку Петра Порошенка», вдалося домовитись про внесення до сесійної зали Парламенту наступних питань:
- про скасування дії закону, яким запроваджено з 1 квітня ц.р. 15% відрахування з пенсій працюючих пенсіонерів;
- розгляд законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо індексації грошових доходів громадян)» з метою забезпечення ефективного захисту трудових доходів, пенсій, соціальних доплат та страхових виплат в умовах високого рівня інфляції;
- а також законопроектів № 2245 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо надання соціальних послуг) і № 2296 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування застрахованих осіб і оздоровлення дітей, як ефективного засобу профілактики захворювань і збереження трудового потенціалу нації.

 

– Важко шукалось рішення, але воно було знайдено, - зазначив заступник голови ФПУ Сергій Українець, - народні депутати приступили до збору підписів на підтримку зазначених законопроектів. Ми сподіваємось, що вже наступного четверга  парламент результативно проголосує за ці вкрай важливі соціальні рішення.

 

Нагадаємо, що підтримка зазначених змін до законодавства була висловлена профспілками у Вимогах СПО об’єднань профспілок до Кабінету Міністрів України стосовно невиконання законодавства про працю, положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки та необхідності створення нових соціально-економічних умов праці.


Профспілки, відповідно до Закону України  «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», вступили в спір із КМУ і роботодавцями.
Наразі тривають примирні процедури.

 

Прес-центр ФПУ