В єдності наша сила! Геть руки від профспілкового майна! Дати рішучий відсіч рейдерам від влади! Такі заклики пролунали 26 липня під час профспілкового мітингу біля Окружного адміністративного суду м.Києва.
Він відбувся у рамках акції солідарної підтримки Полтавської обласної ради профспілок під час розгляду судом справи про визнання противоправним та скасування розпорядження КМУ від 11.01.2018 № 13-р «Про передачу будівлі профспілок у м. Полтава Генеральній прокуратурі України».
У пікеті взяли участь представники 16 всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань Полтавської, Рівненської, Київської областей та м. Києва. З трибуни мітингу виступили голова Полтавської обласної ради профспілок Леонід Вернигора, представник ФПУ у Верховної Раді України, народний депутат України Сергій Каплін, заступники Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко і Євген Драп'ятий, профспілкові активісти:
- Микола Первак – голова Полтавської обласної організації профспілки автомобільного транспорту та шляхового господарства;
- Ольга Курінько – голова Полтавської обласної організації профспілки хімічних та нафтохімічних галузей промисловості;
- Дмитро Петров – член президії обласної організації профспілки харчової та переробної промисловості, депутату Полтавської обласної ради;
- Анатолій Аксьоненко – заступник голови Полтавської обласної організації працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України;
- Ігор Любаренко – профспілковий адвокат Київської міської ради профспілок та ін.
Усі вони висловили рішуче НІ спробам порушення законних прав профспілок та привласнення у різних областях України будинків профспілок, профспілкових навчально-методичних центрів, закладів профоздоровниць, дитячо-юнацьких спортивних шкіл та учбово-спортивних баз, готелів і турбаз, інших об'єктів, що належать профспілкам.
Після відкриття судового засідання згідно з встановленою процедурою на прохання позивача до справи у якості 3-ї особи було залучено прокуратуру Полтавської області, що стало підставою відкласти підготовче засідання суду та призначити наступну дату його проведення на 15 серпня ц.р.
- Профспілкові об’єкти, що через механізм прийняття розпоряджень КМУ та Фонд держмайна передаються у розпорядження іншим суб’єктам господарювання або органам державної влади, історично належать профспілкам, - на цьому наголосив Голова ФПУ Григорій Осовий після судового засідання, в якому він брав участь.- Ми абсолютно переконані в тому, що ті об’єкти, які сьогодні відбираються у професійних спілок, належать їм на праві власності, бо вони побудовані на кошти спілчан. Щодо остаточного законодавчого врегулювання майнового статусу профспілок ФПУ працює у контакті з КМУ, з правоохоронними органами, з міжнародними організаціями, Уповноваженим ВР з прав людини, готуються подання до верховного комісару з прав людини Міжнародної організації праці.
- Я переконаний, що верховенство права і сила правди й законності мають бути домінуючими при розгляданні таких справ,- сказав профспілковий лідер.
На завершення акції її учасники прийняли спільну Заяву профспілок.
Отже, боротьба продовжується!
Прес-центр ФПУ