7735421

 

Профспілкові об'єднання України, які представляють трудові та соціально-економічні інтереси понад 9 млн. громадян, сьогодні, 16 квітня, звернулися до керівників усіх депутатських фракцій і депутатських груп Верховної Ради України із закликом не допустити подальшого падіння рівня життя громадян.

 

У листі до народних обранців наголошується: у зв'язку із катастрофічним падінням рівня життя працюючого населення, пенсіонерів внаслідок стрімкого знецінення трудових доходів та заощаджень через замороження з грудня 2013 року розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та пенсії в умовах небувалого зростання цін на товари і послуги, багатократного підвищення комунальних тарифів, девальвації гривні до Парламенту звертаються керівники Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні (СПО об’єднань профспілок).

Вони привернули увагу депутатів до того, що станом на сьогодні основна державна соціальна гарантія - мінімальна заробітна плата складає лише 66% від розрахованого Мінсоцнолітики відповідно до чинного законодавства розміру фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з урахуванням обов'язкових податків та зборів) та ледь перевищує 50 доларів США, що втричі нижче визначеного ООН рівня злиденності - 5 доларів на день.

В умовах високого рівня інфляції (за 2014 рік - 124,9%, у 2015 році - 133,1%) та стрімкої девальвації гривні штучно занижена мінімальна зарплата не тільки не забезпечує основних потреб працівника та його сім'ї, її навіть недостатньо для фізичного виживання самого працівника.

Постійно збільшується кількість працівників, яким своєчасно не виплачується заробітна плата, сума боргу по зарплаті за рік зросла в 3 рази. Така ж ситуація з пенсійним забезпеченням, внаслідок чого абсолютна більшість ветеранів праці перебуває за межею бідності (середня пенсія - 1581,5 грн., межа бідності - 1176 грн.).

Лідери найчисельніших профспілкових об’єднань країни вважають, що для відновлення конституційного права працівників на своєчасне отримання заробітної плати необхідно здійснити невідкладні заходи для повернення заборгованості з її виплати. Вони інформують, що профспілками розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати», яким передбачено посилення відповідальності посадових осіб підприємств за порушення трудового законодавства та захисту економічних інтересів працівників у разі затримки заробітної плати. СПО просить розглянути зазначений законопроект та внести його до Верховної Ради України відповідно до Регламенту.

Лист підписали Голова Федерації профспілок України Г.В. Осовий, Голова Федерації профспілок транспортників В.М. Ткачов, Голова Конфедерації вільних профспілок України М.Я. Волинець, Голова об'єднання всеукраїнських автономних профспілок А.Л. Широков, Голова об'єднання всеукраїнських профспілок і профоб'єднань «Єдність» А.С. Онищук.

 

(Текст листа з підписами додається).

 
 
Департамент виробничої політики та колективно-договірного регулювання,
Інформаційно-аналітичний центр ФПУ