STOP-ZhKH 

 

СПО профспілок підтримав постанову Кабінету Міністрів України про внесення зміни до пункту 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива".

 

Суть цього нормативно-правового акта полягає у спрощенні порядку адресного надання житлових субсидій населенню.

 

З цією метою пропонується встановити, що для призначення субсидії громадянин подає органу праці та соціального захисту населення довідку про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, з підприємства, установи, організації (навчального закладу), від фізичної особи-підприємця за формою, затвердженою Мінсоцполітики (згідно з існуючим порядком), або інформацію з територіального органу Пенсійного фонду щодо індивідуальних відомостей про застрахованих осіб (відповідна форма затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846).

 

Такий підхід дозволить спростити процедуру збирання довідок про доходи для осіб, які змінили місце роботи, або місце роботи яких територіально знаходиться в іншому місці, ніж бухгалтерія підприємства.

 

Перший заступник керівника СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Г.В.Осовий у пенсійному фонду є відмості про застраховану особу, тому що підприємства зобов’язані подавати відомості про суму виплаченої особв зарплати, ця довідка – є базовою для призначення пенсії. Зараз трапляються випадки, коли підприємство може збанкрутувати або є так звані фірми-невідимки. Тому у разі необхідності людина може отримати таку довідку у пенсійному фонді, що є набагато зручнішим для подальшого отримання субсидії.

 

Також профспілки підтримали ініціативу Міністерства соціальної політики у формі протокольного рішення КМУ рекомендувати Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань підвищити з березня 2013 року щомісячні страхові виплати для шахтарів-інвалідів, інших потерпілих на виробництві та членів їх сімей на коефіцієнт підвищення номінальної заробітної плати у галузях економіки в цілому по Україні за 2012 рік проти 2011 року.

 

Г.В.Осовий:

 

- Рішення важливе, тому що в умовах дефляції може бути переглянуті показники сум страхових виплат, тому Уряд вважає, що необхідно провести осучаснення страхових виплат. На ці потреби кошти у бюджеті Фонду є, це приблизно 500 млн. Сума підвищення виплат становитиме близько 180 грн. на місяць. Це суттєвий позитивний крок.

 

Крім того Мінсоцполітики за погодженням із Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань до 1 травня 2013 року мають внести пропозиції Кабінетові Міністрів щодо підвищення у подальшому щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членів їх сімей.

 

Однак, у нас є ще більш важлива проблема – осучаснення заробітків, з яких відбувається відрахування. Нагадаємо, що осучаснення минулого року було проведено двома етапами:

 

- На І етапі з 1 березня 2012 року Правлінням Фонду проведено перерахунки потерпілим та членам сімей, які отримували такі виплати соціального страхування від нещасних випадків та перерахунок цих виплат здійснювався до 1 березня 2006 року. В   результаті   середній   розмір щомісячної страхової виплати для 217       тис.       потерпілих       на виробництві у березні зріс на 32% або 246 грн. (з 765 до 1011 грн.), в т.ч. по вугільній галузі на 327 грн. - з 1019 грн. до 1346 гривень.

 

На ІІ етапі - з 1 вересня 2012 року здійснено перерахунки щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, іншим потерпілим   на   виробництві   та членам їх сімей, яким ці виплати призначені до 1 березня 2007 року. В результаті додатково страхові виплати           потерпілим           на виробництві         збільшено         в середньому на 200 грн., в т.ч. шахтарям-інвалідам - на 264 грн.

 

Загалом,       за       результатами проведеного осучаснення середній розмір     щомісячних     страхових виплат     для     потерпілих     на виробництві (членів їх сімей) зріс на 50%.

 

 

ІАЦ