На розгляд Кабінету Міністрів України 20 лютого було винесено питання «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України (щодо затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою та стосовно порядку безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки) .
Як повідомив заступник керівника СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Г.В.Осовий, який брав участь у засіданні Уряду, суть змін, що пропонувалися Державним агентством земельних ресурсів України, полягала у тому, щоб відмінити дію окремих норм земельного законодавства, зокрема, стосовно надання громадянам безкоштовних держаків на землю. У ході дискусії йшлося про те, що у середньому вартість землевпорядних робіт може становити для громадянина - 1600 грн.
Після обговорення більшість присутніх визнали, що такий рівень оплати може викликати незадоволення, тому було запропоновано Міністерству аграрної політики та продовольства спільно з Держземагентством України розробити положення про диференційований підхід у оплаті послуг по здійсненню землевпорядних робіт.
Профспілки підтримують таке рішення, - сказав Г.В.Осовий, - тому що інколи людина не змозі заплатити встановлену суму коштів за послуги, але з урахуванням таких чинників, як розмір земельної ділянки, її розташування, категорії осіб, що володіють ділянкою, склад їх сім’ї та ін., – можливо встановити пільги, а для окремих категорій громадян – навіть більшу плату, що дасть можливість компенсувати для інших вартість проведення зазначених робіт. У такому разі окремі соціально-незахищені категорії громадян можуть отримати ці послуги безкоштовно, або за помірну плату.
Саме такий підхід був застосований при встановленні розмірів тарифів на газ для населення. Диференційований принцип оплати за газ був запропонований профспілками, - це дало можливість заощадити чималі суми коштів для тих категорій громадян, що мають право на пільги.
ІАЦ