Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 6 березня ухвалив Загальнодержавну соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013—2017 роки.
ФПУ активно долучалася до розробки цієї програми на підготовчому етапі. Профспілками було внесено низку пропозицій, які були враховані, зокрема до програми увійшли такі параграфи:
- ініціювати включення в колективні договори між адміністраціями підприємств та трудовими колективами питання щодо створення належних умов для занять фізичною культурою і спортом працюючих осіб;
- заохочувати власників підприємств, керівників установ та організацій промислової сфери, транспорту, соціально-побутової та аграрної сфери, які залучають працівників до здорового способу життя, засобами фізичної культури і спорту, виділяти кошти на придбання спортивного обладнання та інвентарю.
Метою програми є забезпечення розвитку всіх напрямів фізичної культури (фізичне виховання, масовий спорт та фізкультурно-спортивна реабілітація) і створення умов для регулярної рухової активності різних верств населення з урахуванням інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного.
Необхідність ухвалення такої програми викликано низкою причин, а саме, спосіб життя населення України та стан сфери фізичної культури і спорту створюють загрозу здоров'ю та є суттєвим викликом для Української держави на сучасному етапі її розвитку. Загальне погіршення стану здоров'я населення, що спостерігається останніми часами, призводить до зменшення кількості осіб, які можуть бути залучені до дитячо-юнацького спорту та спорту вищих досягнень, зокрема спроможних витримувати значні фізичні навантаження та досягати високих спортивних результатів. У той самий час проведення міжнародних змагань в Україні на високому організаційному рівні привертає до себе увагу світової спільноти, що зобов'язує підвищувати рівень розвитку фізичної культури і спорту до світових стандартів.
У порівнянні зі світовими показниками долучення активного населення до занять спортом – 60-70%, в Україні цей показник набагато нижчий й знаходиться на рівні 9-11%.
Основними завданнями Програми визначено:
- забезпечення збільшення рухової активності дітей та молоді, у тому числі із залученням батьків до такого процесу;
- впровадження різноманітних форм фізкультурно-оздоровчої та
спортивно-масової роботи в навчальних закладах;
- покращувати матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів для занять фізичною культурою і спортом;
- за наявності ресурсної бази з урахуванням кліматичних,
географічних умов сприяти залученню учнів 1—4 класів до навчання
плаванню;
- ініціювання створення в навчальних закладах мережі спортивних
клубів та центрів студентського спорту вищих навчальних закладів;
- збільшення чисельності населення, залученого до систематичних занять фізичною культурою і масовим спортом за місцем роботи, проживання, в місцях масового відпочинку, санаторно-курортних закладах, закладах відпочинку та на об'єктах туристичної інфраструктури, зокрема на туристичних базах та ін.
Як нагадав перший заступник керівника СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Г.В.Осовий, завдяки активній позиції профспілок нещодавно було ухвалене рішення щодо фінансування діяльності ДЮСШ у цьому році за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
- Збереження здоров’я нації - дуже важлива соціальна проблема, - якщо не хворіють діти, то й батьки працюють, в чому зацікавлені й профспілки, й роботодавці, а також дирекція Фонду.
Законопроектом передбачено щорічно розробляти та затверджувати заходи щодо виконання Програми, а під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати з урахуванням фінансових можливостей бюджету видатки на забезпечення виконання заходів Програми.
ІАЦ