untitled werwer 1 373x300

 

Урядом прийнято постанову про порядок повідомлення фіскальних органів про прийняття працівника на роботу.

 

Зазначений проект підготовлено на виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці, яким внесені зміни до Кодексу законів про працю, зокрема передбачено встановлення Кабінетом Міністрів Порядку повідомлення відповідного центрального органу виконавчої влади про прийняття працівника на роботу.

Постанова поки ще не набула чинності

- Питання легалізації оплати праці є надзвичайно актуальним за різними оцінками від 4,5 до 5 млн. громадян України працюють на конвертній оплати праці, не сплачуючи податки на внески на ЄСС, що викликає недофінансування Пенсійного фонду, інших фондів державного соціального страхування і таким чином нездатність забезпечувати гарантовані виплат призводить до посилення податкового пресу на легально працюючих працівників, що зрозуміло профспілками не підтримується, - заявив у своєму коментарі керівник СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

- За деякими оцінками, в тіні обертаються біля 200 млрд. грн. фонду оплати праці. А це що означає, що тільки до ПФ не надходить біля 70 млрд. грн.

СПО профспілок підтримав зазначений проект постанови КМУ, виходячи насамперед з того, що коли суб’єкти господарювання подають відомості до Державної фіскальної службі про прийняття працівника на роботу, одночасно така інформація надходить і до Фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, тому з прийняттям зазначеної Постанови з’являється ще однин з важелів для легалізації трудових відносин.

Наскільки цей механізм буде ефективним, покаже практика, але не зважаючи, що введення такого Порядку є додатковим адмініструванням у цій сфері, - зауважив Г.Осовий, - хочу зазначити, що на підприємствах, де існують профспілки, працівники, як правило працюють по-білому, там діє колективний договір, існує громадський контроль за дотриманням трудових прав працівників з боку роботодавців. А тому існує відповідальність роботодавця, тому що державні органи не завжди можуть дійти з перевіркою дотримання трудового законодавства до кожного без виключення суб’єкта господарювання, а профспілка, згідно зі своїми обов’язками, не дає бізнесу оформлювати нелегально трудові відносини з працівниками, які врешті-решт, самі ж від цього й страждають, тому що вони позбавлені соціального захисту – це, так звана, рабська праця. Тим не менше, через те, що на ринку праці існує велика конкуренція та нехватка робочих місць, люди від безвиході погоджуються працювати на таких рабський умовах.

Профспілки намагаються усіма доступними способами з цим боротися.

 

Прес-центр ФПУ