Прийнятно розпорядження Кабінету Міністрів України «Про ліквідацію деяких збиткових вугледобувних підприємств».
Документ був розроблений Міненерговугілля відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.1997 № 939 «Про затвердження порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств».
Згідно із ухваленим рішенням ліквідації підлягають відокремлений підрозділ «Шахти «Родинська» державного підприємства «Красноармійськвугілля», «Шахта «Зарічна» державного підприємства «Львіввугілля» та «Шахта №9 «Нововолинська» державного підприємства «Волиньвугілля». За допомогою цього держава планує скоротити витрати на утримання збиткових підприємств вугільної галузі і підвищити ефективність функціонування працюючих вугледобувних і вуглепереробних підприємств, а також поліпшити соціально-економічний та екологічний стан вугледобувних регіонів.
Профспілки неодноразово висловлювались за необхідність ретельного вивчення доцільності ліквідації вугледобувних підприємств. На цьому рід час обговорення наголосив керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, - він в чергове перед урядовцями поставив питання щодо необхідності вжити усіх можливих заходів, щоб запобігти негативним наслідкам проведення реформ у вугільній галузі: ліквідації промислових підприємств, або оптимізації їх структури, що, на жаль, супроводжується скороченням чисельності працюючих, закриттям підприємств соціальної сфери, тому згідно чинного законодавства такі рішення мають ухвалюватись лише після проведення консультацій із трудовими колективами та профспілками, що дасть змогу уникнути, чи значно зменшити негативні наслідки таких непопулярних рішень.
Профспілковий керівник навів приклад ситуації, що сьогодні склалась на шахтах ДП «Волиньвугілля». Зокрема, у місті Нововолинську вже закрито 7 шахт (№№ 2,3,4,5,6,7,8), працюючих лишилося дві: шахта №9 «Нововолинська» та шахта «Бужанська», де 70% колективу молодь.
Наразі у місті будується шахта №10, на ці цілі передбачені кошти у цьогорічному Державному бюджеті (Законом №2376 від 16.03.2015р. на будівництво шахти виділено 200млн.грн.).
Представники вищих органів влади, в тому числі Президенти і чотири Уряди обіцяли шахтарям і мешканцям міста, що до введення в експлуатацію шахти №10 ні одна шахта не буде закрита, а працівники шахт № 1 та №9 «Нововолинські» будуть працевлаштовані на цьому підприємстві. Профспілки також обстоюють таку позицію. У випадку реорганізації ДП «Волиньвугілля» трудовий колектив шахти № 9 звертається з проханням вирішити питання роботи Відокремленого підрозділу «Шахта №9
«Нововолинська» в самостійному випробувальному режимі та недопущення
переходу підприємства в стадію підготовки до ліквідації.
Колектив підприємства зобов’язується стабільно виконувати планове завдання по видобутку вугілля, провести оптимізацію робочих місць, покращити якість видобутого та відвантаженого вугілля до 26%, реалізовувати вугільну продукцію та вийти на беззбитковий рівень. Тобто дохід від реалізації товарної вугільної продукції дорівнюватиме витратам на собівартість товарної вугільної продукції, що дасть можливість працювати у самостійному режимі.
Міністр запевнив профспілкового лідера, що Міністерство енергетики протягом останніх 2-х місяців вивчало ситуацію у галузі, обговорювало наслідки закриття шахт з представниками профспілок. Ці процеси не відбуватимуться раптово, а триватимуть протягом року-півтора. Коли шахта № 10 буде побудована, працівники з шахт, що зачинилися, перейдуть до неї і будуть працевлаштовані, тому, на переконання Міністерства, соціальних ризиків вдасться уникнути.
Під час ухвалення Урядом рішення профспілки взяли цю інформацію до відома.
Прес-центр ФПУ