Українська професійна спілка працівників річкового транспорту
17 квітня 1992 року була створена Українська професійна спілка працівників річкового транспорту, яка стала правонаступником Дніпровського баскомфлоту, хоча відлік страйків та трудових конфліктів власниками і господарями річковики ведуть з 1903 року. Саме ці прояви соціальної активності працівників річкового транспорту дали поштовх до створення, а в подальшому легалізації у 1907 році профспілки водників, яка мала назву "Киевский союз судовых команд по Днепру и его притокам".
До складу Профспілки входять 64 первинні профспілкові організації, які нараховують 16 тисяч членів Профспілки.
Первинні профспілкові організації створені і діють на підприємствах річкового транспорту та споріднених з галуззю підприємствах різної форми власності. Ці підприємства розміщені в 14 адміністративно-територіальних одиницях України – від Чернігова до Вилково та від Луцька до Севастополя.
До складу Профспілки входять первинні профспілкові організації (профспілкові організації, цехові профспілкові організації, суднові профспілкові комітети, профгрупи).
Профспілка здійснює свої повноваження шляхом утворення виборного органу – Українського комітету профспілки працівників річкового транспорту (Укркомфлот), який здійснює керівництво Профспілкою між з’їздами, визначає основні напрямки діяльності Профспілки на пленарних засіданнях, які проводяться один раз на рік.
У період між пленумами поточна робота проводиться Президією, що обирається на період повноважень Укркомфлоту.
Президія Укркомфлоту визначає структуру Профспілки, встановлює систему оплати праці профспілкових працівників усіх рівнів, а також структуру та чисельність виконавчого апарату Профспілки, вирішує поточні питання.
Голова Української професійної спілки працівників річкового транспорту Чубай Михайло Павлович – народився 24 травня 1952 року в селі Тернівка, Бершадського району, Вінницької області, освіта вища – закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту (1975р.).
Працював Михайло Павлович:
- у Головному управлінні річкового флоту при Раді Міністрів УРСР (1975-1988рр.) на посадах: інженера, старшого інженера відділу закордонних перевезень; старшого інженера управління кадрів та учбових закладів; начальника управління з контролю виконання та діловодства, начальника управління закордонних перевезень;
- у Виробничому об’єднанні «Головрічфлот» (1988-1990рр.) на посаді начальника служби закордонних перевезень;
- в Акціонерній судноплавній компанії «Укррічфлот» (1990-2009рр.) на посадах: начальника служби закордонних перевезень, комерційного директора, Президента, Генерального директора;
- у Державній адміністрації морського і річкового транспорту (2009-2011 рр.) на посадах: заступника Міністра транспорту та зв’язку України – голови Державної адміністрації морського і річкового транспорту; головного державного реєстратора флоту, Президента Судноплавної компанії “Сі Трайдент” Міністерства інфраструктури України.
З 1992 року Михайло Павлович обирався головою Ревізійної комісії Української профспілки працівників річкового транспорту, а 22 грудня 2011 року обраний Головою Української профспілки працівників річкового транспорту.
Основними документами, якими керується в своїй діяльності Українська профспілка працівників річкового транспорту є:
Конституція України; Закон України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності; Статут Профспілки; вибіркові документи, що регламентують діяльність Профспілки; чинне законодавство та інші нормативно- правові документи Галузі.
Одним із здобутків Української профспілки працівників річкового транспорту є підписання і контроль за виконанням Галузевої угоди, яка виступає гарантом дотримання належних трудових і соціальних взаємовідносин між роботодавцями і річковиками.
Галузевою угодою передбачаються вищі, в порівнянні з Генеральною угодою, соціальні пільги та гарантії. Це стосується виплат надбавок і доплат, компенсацій за роботу в нічний час, тривалості додаткових щорічних відпусток, охорони праці, медично-соціального забезпечення працівників берегових підприємств і плавскладу.
Слід відзначити, що колективні договори укладені на всіх підприємствах, в установах і організаціях Галузі, де створені та діють первинні організації Профспілки.
Укркомфлот
Юридична адреса: 04071, м. Київ, вул. Нижній Вал, 51.
Ареса місцезнаходження: 04655, м. Київ, вул. Новокостянтинівська 18-в
Контактний телефон:(044) 594 56 43
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.