значок

Професійна спілка металургів і гірників України (ПМГУ)заснована  на базі Української республіканської організації профспілки робітників металургійної промисловості. Рішення про її утворення прийнято на I з'їзді ПМГУ 4-5 вересня 1990 року.

ПМГУ об'єднує майже 300 тисяч спілчан. Це робітники підприємств металургійної, гірничодобувної, коксохімічної, вогнетривної, трубної, метизної, феросплавної, алмазної та діамантової промисловості, працівники ремонтних, наукових і проєктно-конструкторських організацій, педагоги та студенти навчальних закладів. Профспілка також відкрита для вступу трудящих інших галузей за умови визнання її Статуту.

Вищим органом Профспілки є з'їзд, який скликається один раз у 5 років.

Керівним органом є Центральна рада ПМГУ.

Структура Профспілки металургів і гірників України включає Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Харківську обласні, Криворізьку міську організації, майже 200 первинних організацій.

Профспілка металургів і гірників України своїми пріоритетами визначає захист економічних та соціальних прав членів Профспілки, охорону праці і здоров'я металургів і гірників.

Велику увагу в своїй діяльності ПМГУ приділяє молодіжній роботі та навчанню профспілкових кадрів. З метою підвищення освітнього рівня профактивістів 1 жовтня 2015 року розпочав свою роботу Навчально-методичний центр Профспілки металургів і гірників України.

З метою координації роботи всіх організаційних ланок Центральна рада  ПМГУ періодично проводить всеукраїнські зльоти профгрупоргів та голів цехових комітетів.

6 грудня 1990 року Профспілка заснувала Центральний фізкультурно-спортивний клуб «Металург», під егідою якого щороку проходить всеукраїнська Робітнича спартакіада металургів і гірників.

 З 2007 року спілчани отримують журнали «Ваша довіра» та «Профспілка», засновником і видавцем яких є Центральна рада Профспілки металургів і гірників України.

Ділові і дружні стосунки об'єднують ПМГУ з профспілками багатьох країн. Зокрема, 19 червня 2012 року ПМГУ була прийнята до складу глобальної профспілкової організації IndustriALLGlobalUnion, 5 березня 2014 року увійшла до Міжнародної Євроазіатської Федерації металістів (МЕФМ), з 1993 року входить до Міжнародного об'єднання «Профцентр «Союзметалл».

У різні часи очільниками ПМГУ були: Микола Мінченко (1990-1995 рр.), Анатолій Пожидаєв (1995-2004 рр.), Володимир Казаченко (2005-2013 рр.), Сергій Комишев (2013-2020 рр.).

Зараз Профспілку очолює Рябко Олександр Іванович, обраний на посаду Голови ПМГУ 17 вересня 2020 року делегатами VII З'їзду ПМГУ. Перший його заступник – Гавриленко Валерій Миколайович, заступник – Оверковський Богдан Миколайович.

Делегати З'їзду прийняли Програму дій Профспілки на 2020-2025 роки «Демократія, солідарність, трудові права, добробут членів профспілки», в якій визначено цілі та завдання на найближчі п'ять років у сферах гідної праці, правового захисту членів ПМГУ, організаційного й кадрового зміцнення Профспілки, фінансової, молодіжної політики, міжнародної роботи.

Адреса Центральної ради Профспілки металургів і гірників України:

49027,м.Дніпро, вул. І.Акінфієва,30

Телефон у місті Дніпро: 056 372 69 16

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Web-сайт: http://pmguinfo.dp.ua