У 1991 році створена Профспілка працівників наукових та виробничих кооперативів і підприємств України (далі - Профспілка) на базі організаційних ланок (обласних і об'єднаних організацій) Профспілки працівників наукових та виробничих кооперативів і підприємств колишнього СРСР, які розташовувались на території 14 областей України і об'єднували 67 тис. членів профспілки.

 

Рішення про створення Профспілки прийняте 22 листопада 1991 року у м. Києві Установчим З'їздом Профспілки. З'їзд прийняв Статут Профспілки, обрав керівні органи Профспілки – Центральну Раду Профспілки, голову Центральної Ради Профспілки і його заступників, ревізійну комісію і рішення про створення виконавчого апарату Центральної Ради з розташуванням у місті Києві.

 

В 1992 році Профспілка працівників наукових та виробничих кооперативів і підприємств України була прийнята, як членська організація до складу Федерації профспілок України. Представники Профспілки обирались до складу Президії і Ради ФПУ. Керівні органи організаційних ланок Профспілки постійно приділяли увагу збільшенню чисельності членів Профспілки, проводились семінари і навчання з питань трудового законодавства, надавалась допомога у вирішенні конфліктних питань між роботодавцями і працівниками в судових органах, створення безпечних умов праці, значна увага приділялась оздоровленню дітей, членів Профспілки і їх сімей.

 

Враховуючи, що Профспілка була створена на базі приватних підприємств (в основному кооперативів), постійно виникали складні ситуації при захисті трудових прав членів Профспілки на виробництві через протиріччя старого Кодексу Законів про працю і новою формою господарюванню, та небажанням власників підприємств виконувати вимоги трудового законодавства відносно умов праці, режиму робочого дня та ігнорування правил безпеки праці. Вказані питання залишаються актуальними і в даний час для всіх підприємств.

 

З 1992 року Профспілка являється членом Міжнародного об'єднання профспілок працівників наукових і виробничих кооперативів і підприємств.

 

12 січня 2000 року, у зв'язку з прийняттям Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності",  у м. Києві відбувся ІІІ позачерговий З'їзд Профспілки на якому була змінена назва Профспілки з "працівників наукових та виробничих кооперативів і підприємств" на "виробничників і підприємців" і затверджений новий Статут.

 

14 квітня 2010 року, у зв’язку  з внесенням у  2009 році Федерацією профспілок України  змін до свого Статуту, в ст. 13 якого зазначено, що членськими організаціями ФПУ можуть бути «… профспілки, які мають статус всеукраїнських»,  у м. Києві відбувся VI позачерговий з’їзд Профспілки на якому був  змінений статус Профспілки з «регіонального» на «всеукраїнський», змінена  назва Профспілки з «Профспілка виробничників і підприємців» на «Всеукраїнська профспілка виробничників і підприємців» та затверджений Статут з відповідними змінами.

Свідоцтво про легалізацію Профспілки № 3405 від 20.07.2010р.

 

Профспілка на добровільній основі об'єднує членів Профспілки, які працюють на підприємствах і в організаціях малого та середнього бізнесу і установах, незалежно від форми власності і відомчої належності, фізичних осіб і окремих підприємців.

 

Станом на 01.01.2015 року Профспілка об'єднує: 2 обласних профорганізації, які об’єднують 223 первинні профорганізації та 20 первинних профорганізацій у 14 областях України, м. Києві.  Загальна кількість членів Профспілки складає 4058 чол.

 

Численність профспілкових організацій і членів Профспілки постійно змінюється через нестабільність економіки в зв’язку з економічною кризою, військовими діями на сході України та впливу інших життєвих факторів.

 

Головна мета і завдання Профспілки - захист трудових, соціально - економічних прав та інтересів членів профспілки в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, а також з іншими об’єднаннями громадян.

 

У своїй діяльності Профспілка, її керівні органи, а також виборні органи організаційних ланок керуються принципом соціального партнерства з органами державної влади і роботодавцями, а в разі необхідності застосовують конструктивну опозицію.

 

Основним засобом здійснення профспілкового захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки є колективні договори і угоди.

 

В 2014 році Профспілкою, з метою здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю проведено 32 перевірки, виявлено 29 фактів порушень прав працівників, по кожному факту надіслані відповідні письмові повідомлення, всі порушення усунуті роботодавцями.

 

Новини Профспілки на сайті: http://vpvp.org.ua

 

Голова Профспілки -  Землянська Наталія Геннадіївна.

Адреса: 01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 39/41, кім. 603,

тел./факс (044) 496-41-27, моб. (067) 218-46-44

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., profspilka2008@ ukr.net

 

Заступник Голови – Лазарєва Дар’я Володимирівна.

Адреса: 01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 39/41, кім. 603,

тел./факс (044) 496-41-27, моб. (097) 624 66 66

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Заступник Голови – Рябініна Ольга Василівна, яка одночасно являється головою Харківської обласної профорганізації.

Адреса: 61200, м. Харків, пл. Конституції, 1, під'їзд 3, 6-й поверх, кім. 36-14,

тел. (057) 731-58-74, моб. (067) 436-89-66.

 

 

У своїй діяльності Профспілка керується Конституцією України, Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Статутом Профспілки, Кодексом законів про працю, законами України, які захищають соціальні інтереси населення, нормативними і директивними матеріалами Федерації профспілок України.