Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (ПРОФБУД) – галузева всеукраїнська профспілка, яка об’єднує 57 тисяч працівників будівельних, монтажних, цементних підприємств, науково-дослідних та експертних організацій, компаній по виробництву бетону, керамічної плитки, цегли, гіпсу, сумішей, металоконструкцій та металопрофілю, скла, добування і обробки каменю, каоліну, графіту та інших підприємств промисловості будівельних матеріалів, а також архітекторів, дизайнерів, учнів та студентів будівельних навчальних закладів та їх викладачів.

Podcast Banner 260123

Профспілка є учасником соціального діалогу на галузевому та національному рівнях. Разом із галузевим міністерством (та роботодавцями галузі) є стороною Галузевої угоди. В партнерстві з іншими всеукраїнськими профспілками укладає з Урядом України та об'єднаннями роботодавців Генеральну угоду, що визначає національні стандарти трудових та соціальних відносин в України

ПРОФБУД є членською організацією Інтернаціоналу Будівельників та Деревообробників (BWI), а також засновником та членом Федерації профспілок України. ПРОФБУД також має довгострокові партнерські відносини з низкою міжнародних організацій, включно з Міжнародною організацією праці, Європейською федерацією будівельників та деревообробників, глобальними, європейськими та національними об'єднаннями профспілок. ПРОФБУД також втілив десятки проєктів у співпраці з громадськими організаціями та профспілками країн Східного партнерства, Бельгії, Данії, Італії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Фінляндії, Швейцарії, Швеції та іншими.

Експерти профспілки беруть активну участь у проєктах з надання допомоги трудовим мігрантам, підвищення обізнаності про трудові права та умови праці в Україні та за кордоном.

Наші пріоритети:

БЕЗПЕКА ТА ЗДОРОВʼЯ НА РОБОТІ. Будівельна галузь є однією з найбільш травматичних. Наша мета - знизити виробничий травматизм до нуля, щоб кожен працівник і кожна працівниця поверталися додому цілими й здоровими.

ЗАХИСТ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ. Кожен, хто працює, має право на оплату своєї праці на гідному рівні. Ми допомагаємо отримати зароблене, навіть у випадках неформальної зайнятості. Роботодавці, які не виплатили зарплату нашим членам, мають виплатити всі борги та компенсацію за час затримки.

ГІДНА ПРАЦЯ ДЛЯ ВСІХ. Ніхто ніколи не повинен працювати в рабських умовах, без формального трудового договору чи з мінімальною зарплатою в нашій складній та важкій галузі. Ми допомагаємо домовитися про гідні умови праці з роботодавцем, а також працюємо над встановленням достатніх гарантій на рівні законодавства, галузевої угоди та колективних договорів.

ОБʼЄДНАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ СПІЛЬНИХ ЦІЛЕЙ. Одному працівнику важко відстояти свою законну позицію, адже його сила не рівна з силою роботодавця. Ми допомагаємо працівникам обʼєднуватися між собою в потужні і ефективні профспілки. Наші обрані представники, органайзери та адвокати зрівнюють можливості в захисту прав та інтересів будівельників з ресурсами їх роботодавців.

ДОПОМОГА ТРУДОВИМ МІГРАНТАМ. Українці й українки часто виїздять за кордон в пошуках кращої роботи. У 2022 році, під час війни, це явище набуло беспрецедетних масштабів. Ми допомагаємо трудовим мігрантам, збираючи для них ексклюзивну інформацію про умови праці в країнах перебування, а також про місцеві можливості профспілкового захисту. Солідарні мережі будівельних профспілок в ЄС допомагають в окремих найважчих кейсах відновити право на зарплату чи безпечну працю українських будівельників, які зберігають зв'язок із своєю українською профспілкою.

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ. Ми переконані, що кожна жінка має право на оплату праці у такому ж розмірі, у якому б її отримав чоловік на тому ж місці, а також на рівні умови праці з урахуванням гендерних відмінностей. Допоки є хоч один працівник, який дискримінується на робочому місці за гандерною ознакою, під загрозою умови праці всіх будівельників. Ми чітко стоїмо за ідею викорінення гендерно-зумовленого насильства.

ЯКІСНА ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА ТА ПІДГОТОВКА КОМПЕТЕНТНИХ ПРАЦІВНИКІВ ГАЛУЗІ. Робітники будівельної галузі та їхня підготовка і навички мають відповідати акутальним вимогам ринку й роботодавців. Ми допомагаємо у розвитку сучасної освіти як у будівельній галузі, так і у сфері освіти з трудових та профспілкових прав.

Контактні дані ПРОФБУД:

адреса: Київ, Майдан Незалежності, 2, Будинок професійних спілок

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
телефон: (044) 205-76-74
, (044) 205-76-73

+38(050)4123384 (viber, whatsapp, telegram)

веб-сайт: http://www.profbud.org.ua/