2013 067 002

 

Про позицію Федерації профспілок України щодо укладення Генеральної угоди на новий строк та можливі подальші дії у зв’язку з затримкою її підписання повідомив у своєму виступі 2 квітня перед профспілковим активом м. Києва заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк.

Він, зокрема, наголосив, що укладення Генеральної угоди на новий строк без врегулювання низки принципових питань є для профспілкової Сторони неможливим. Які це принципові питання? Це, перш за все, питання щодо визначення в Генеральній угоді на 2013-2015 роки розміру тарифної ставки (посадового окладу) робітника І тарифного розряду та переліку і розміру доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, що мають міжгалузевий характер у не бюджетній сфері. Як підкреслив Сергій Кондрюк, Сторона роботодавців ухиляється від вирішення цього питання. А, урядова Сторона теж не сприяє врегулювання питання стосовно скорочення грошового розриву між розмірами тарифної ставки (посадового окладу) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітної плати й визначення етапності ліквідації цього розриву.

«Політика знищення тарифної системи може привести до рабства працівників, прив’язки його до конкретного підприємства, - сказав заступник Голови ФПУ. – Федерація профспілок України буде і надалі відстоювати свою принципову позицію щодо Єдиної тарифної сітки та підвищення розміру 1-го тарифного розряду. Ми також наголошуємо на необхідності підвищення рівня мінімальної зарплати, яка зараз нижче прожиткового рівня».

Сергій Кондрюк також повідомив про намір профспілкової сторони звернутися до Сторін колективних переговорів з метою врегулювання розбіжностей та застосування примирних процедур, у т.ч. із залученням незалежного посередника, відповідно до ст. 11 Закону України «Про колективні договори і угоди» та попередити, що у разі не врегулювання розбіжностей за принциповими позиціями профспілкова Сторона буде змушена ініціювати вступ до колективного трудового спору.

Про нововведення у системі колективно-договірних відносин, які визначені законами «Про соціальний діалог», «Про порядок вирішення трудових спорів» тощо, а також про позицію Федерації профспілок з цього питання розповіла учасникам засідання заступник керівника Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання – керівник управління колдоговірного регулювання Олена Лобченко.

Голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник закликав усіх профспілкових активістів столиці не лише покладатися на Федерацію профспілок та Міськпрофраду в питанні відстоювання трудових та соціально-економічних прав працівників, а й самим долучатися до цієї роботи.

«Лише в єдності ми зможемо відстояти права працівників на роботу та достойну оплату за неї», - резюмував Валентин Мельник.

 

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

 

2013 067 004

 

2013 067 005

 

2013 067 012

 

2013 067 016

 

2013 067 011