ФПУ в рамках реалізації Програми гідної праці МОП для України на 2020–2024 рр. 5–6 грудня ц.р. на базі «Моршинкурорт» (м.Моршин Львівської обл.) проводить семінар-тренінг "Психологічна безпека і підтримка ментального здоров'я працюючого населення в умовах війни і в післявоєнний час".
Захід організований для представників профспілкових закладів західного регіону, які розміщують ВПО.
Через воєнну агресію росії проти України значно збільшилася кількість людей, які потребують підтримки, психологічної допомоги, поширились випадки і види проявів стресу та насильства.
З початку активних воєнних дій ФПУ долучилася до надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Здійснюється розміщення вимушених переселенців у профспілкових закладах в регіонах, де не ведуться бойові дії. Прихисток ВПО надають 16 санаторіїв, 8 туристичних закладів, а також гуртожитки навчально-методичних центрів профспілок, та інші об'єкти, що належать до членських організацій ФПУ. В процесі роботи з такою уразливою категорією як ВПО виникли додаткові психосоціальні ризики та утиски у сфері праці широкого кола працівників, протидія яким потребує додаткових знань і навиків.
Також є актуальним вміння побудови конструктивних взаємовідносин у роботі з ВПО та сприяння їхній соціалізації.
Цим та іншим проблемам буде присвячений захід, який здійснюється у рамках Міжнародної акції боротьби з насильством щодо жінок та на виконання Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 рр. «Час дій та якісних змін», ухваленої на VIII-му З’їзді ФПУ.
До семінаристів звернулись: заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько.
У роботі взяли участь: керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ Лариса Ровчак, керівник Департаменту корпоративних прав та майна апарату ФПУ Дмитро Довганенко, фахівці структурних підрозділів ФПУ.
Це перший семінар із зазначеної тематики. На ньому також буде обговорюватись практика застосування захисного механізму міжнародного стандарту – Конвенції Міжнародної організації праці № 190 щодо викорінення насильства та домагань у сфері праці.
Його учасники отримають додаткові знання з метою: усвідомлення, наскільки важливо підтримувати власне ментальне здоров’я і володіти навичками психологічного самовідновлення в умовах воєнного часу та значення використання «м’яких» гнучких навичок у спілкуванні з вразливими групами клієнтів, зокрема з ВПО;
- ознайомлення з поняттям «перша психологічна допомога» і знають як ефективно підтримати людину, яка цього потребує;
- розуміння поняття «психологічна безпека на роботі» та «психосоціальні ризики», узнають що робити в ситуаціях пов’язаних із агресивними діями клієнтів, як реагувати у випадках насильства і домагань на роботі;
- ознайомлення з формами, причинами та наслідками насильства і домагань в сфері праці;
- ключовими положеннями Конвенції МОП № 190 та Рекомендації № 206, які є єдиними міжнародними трудовими стандартами із забезпечення гендерно-чутливого та психологічно безпечного робочого середовища, вільного від насильства і домагань, а також ознайомлені з його ключовими положеннями;
- отримання знань про національні норми в протидії насильству і домагань в сфері праці і підтримці безпеки і здоров’я співробітників;
- ознайомлення з прикладами хороших практик у реалізації програм недопущення насильства і домагань в сфері праці тощо.
Департамент профспілкового руху та зав’язків
з громадськими організаціями,
Пресцентр ФПУ