IMG 20210608 091045

8 червня 2021 р. у Будинку профспілок у Києві розпочався тренінг для членів профспілкових комітетів та активістів первинних профспілкових організацій з питань організації правового захисту членів профспілок.

 

Навчання проводиться у рамках співпраці Федерації профспілок України з проектом Міжнародної організації праці за участі Уряду Данії «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

На початку заходу з привітальним словом до його учасників звернувся Голова ФПУ Григорій Осовий.

IMG 20210608 090653

Він назвав правозахисну діяльність одним з основних напрямків роботи профспілок та зупинився на актуальних напрямах профспілкової роботи у контексті реформування трудових відносин в Україні.

- Політики, які зараз модерують у Верховній Раді, вважають, що потрібно перебудовувати всю систему суспільних і трудових відносин. Вони продукують різні законодавчі ініціативи, якими руйнуються соціальний захист в Україні. Однією з них є законопроект №3515 щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму, прийнятий ВРУ у першому читанні. На думку профспілок, він повністю руйнує підвалини України як  соціальної держави.

На найближчому засіданні СПО об’єднань профспілок буде вироблена спільна профспілкова позиція щодо зазначеного законопроекту та визначені подальші дії профспілок з протидії антисоціальним ініціативам влади.

IMG 20210608 090600

Розповідаючи про співпрацю ФПУ з міжнародними профспілками та профоб’єднаннями, лідер зазначив, що завдяки наполегливій позиції українських профспілок та активний підтримці міжнародних організацій свого часу  нам вдалося загальмувати прийняття антисоціальних законів про працю та про діяльність профспілок.

- Час вимагає від профспілкових організацій усіх рівнів вибудовувати свою роботу по-сучасному та ефективно протидіяти викликам і загрозам, які виникають у сфері регулювання соціально-трудових відносин, - зазначив Г.Осовий. - На цьому наголошено у програмних документах 8-го з’їзду ФПУ, що відбувся у Києві 25 травня ц.р.

IMG 20210608 093208

Національний координатор Проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» Тетяна Міненко привітала  Г.Осового з переобранням на посаду Голови ФПУ та зазначила, що протягом останніх років між ФПУ в МОП склалися тісні партнерські відносини, що сприяє успішному вирішенню багатьох актуальних для ринку праці України питань.

Вона підкреслила, що лібералізація трудових відносин, яка пропонується сьогодні владою, є викликом для профспілкового руху усього світу, в тому числі і для МОП. Тому профспілкам необхідно модернізувати свою роботу, ставати більш сучасними, більш доступними і зрозумілими для своїх членів. Людина має розуміти, які переваги вона отримує завдяки своєму членству у профспілці. Т.Міненко відмітила, що наразі для профспілок на перше місце виходить правозахисна робота.

 IMG 20210608 091004

Практиці здійснення цієї роботи  і буде присвячена дводенна програма навчання.

Тренерами виступають Ірина Сидоряк - заступник керівника Департаменту правового захисту - заступник головного правового інспектора праці апарату Федерації профспілок України, Олена Степаненко - представник Уповноваженого ВРУ з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав, Олена Коновалова - заступник директора Департаменту з питань праці апарату Держпраці, Віталій Копиш - начальник відділу освіти Підприємства «Навчально-методичний центр» профспілок (Чернігів) та ін.

IMG 20210608 092147

Тематика презентацій, тренінгів та навчань:

- трудові спори (індивідуальні трудові спори): види та механізми їх вирішення,

- вирішення колективних трудових спорів,

- внутрішні механізми організації захисту прав членів профспілки та профспілкових організацій: виклики та потреби,

IMG 20210608 090624

- зовнішні механізми захисту прав працівників: ефективні практики захисту конституційних прав громадян шляхом звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,

- зовнішні механізми захисту прав працівників: ефективні практики співпраці профспілкових організацій з Держпраці та її територіальними органами,

- механізми організації захисту прав членів профспілки та профспілкової організації: ефективні комунікації та сучасні технології.

 IMG 20210608 095147

IMG 20210608 095749

Прес-центр ФПУ