Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні у відповідь на направлення Міністерством економрозвитку України для погодження до Міністерства юстиції України проекту Закону України «Про працю» (реєстр.№ 2708 від 28.12.19), який був відкликаний з Верховної Ради України у зв’язку з відставкою Кабінету Міністрів України, звернувся листом до КМУ.
Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий наголосив, що «вищеназваний законопроект, ініційований попереднім складом Уряду та спрямований на запровадження неоліберальних спрощених підходів до реформування трудового законодавства, розроблявся без врахування українських реалій у сфері праці, широкої публічної дискусії i фахового обговорення. Через це документ отримав негативну оцінку не лише з боку профспілок, а й Міжнародного бюро праці, провідних національних закладів освіти та експертів з трудового права.
Також у листі СПО об’єднань профспілок акцентується на тому, що під час опрацювання зазначеного акту, урядовою стороною не були дотримані узгоджувальні процедури зі CПO об’єднань профспілок, як це передбачено законодавством.
Зважаючи на це, 29 січня п.р. профспілки звернулись з позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправними дій Уряду.
Судове засідання у цій справі призначено на 28 травня 2020 року.
СПО об’єднань профспілок вимагає від КМУ зупинити подальше просування законопроекту «Про працю» та пропонує Урядовій стороні офіційно приєднатися до розробки кодифікованого акту в сфері праці, розпочатого мультидисциплінарною робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань соцполітики, а також підтвердити повноваження зайнятих в ній урядових представників.
З текстом листа СПО профспілок до Прем’єр-міністра можна ознайомитись тут.
Джерело: