А 

На адресу Голови Федерації профспілок України Григорія Осового надійшов лист голови Закарпатської обласної ради профспілок Володимира Фленька про підсумки попереджувальної акції протесту в м. Ужгороді 16 травня і подальші дії профспілок.

 

У зверненні говориться:

«Шановний Григорію Васильовичу!

 

Щиро вдячні за підтримку і допомогу у проведенні попереджувальної акції протесту профспілок 16 травня в м. Ужгороді.

Резолюцію акції протесту направлено для реагування Президенту України, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України та Федерації роботодавців України.

Враховуючи те, що проведення акції в м. Ужгороді мало великий громадський резонанс, в тому числі міжнародний, і сприяло піднесенню іміджу профспілок, пропонуємо:

1. Розглянути на позачерговому засіданні Президії ФПУ підсумки акцій протесту профспілок у Полтаві і Ужгороді та визначити найближчі завдання профспілок щодо захисту своїх майнових прав.

2. У терміновому порядку зініціювати проведення зустрічі з Прем’єр-міністром України, (визначивши склад учасників від профспілок) з питання розгляду та прийняття законопроекту з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення за ними належного майна.

3. Поставити конкретну вимогу уряду:

- скасувати відповідні розпорядження Кабміну по будівлях профспілок в Ужгороді і Полтаві.

4. У разі відмови уряду:

 - ініціювати проведення у травні-червні в областях України та в             м. Києві профспілкових акцій протесту за недовіру уряду: «Профспілкова хвиля протесту»;

- продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

- звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку  з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття.

4. Доручити народним депутатам України Капліну С.М. та Івченку В.Є. – представникам Федерації профспілок України у Верховній Раді України ініціювати зустрічі з керівниками фракцій Парламенту та парламентські слухання з питань профспілкового майна, його законодавчого закріплення за профспілками».

Прес-центр ФПУ