А11

 

 2 листопада відбулася протестна акція шахтарів Львівщини. По центральній вулиці міста Львова пішою ходою пройшли понад 300 шахтарів, де під будівлею обласної державної адміністрації під грюкіт касок та скандування лозунгів відбувся мітинг.

 

До протестуючих вийшов голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Голова Львівського теркому Укрвуглепрофспілки зачитав вимоги шахтаріd, які були схвалені протестувальниками, та передав їх голові Львівської ОДА. В свою чергу очільник області запевнив, що облдержадміністраціє будуть вжиті всі відповідні заходи стосовно задоволення вимог шахтарів, адже вимоги шахтарів прості і зрозумілі – це забезпечення сталої виплати заробітної плати працівникам шахт і виділення необхідних обсягів фінансування на технічне переоснащення та подальший розвиток вугільних підприємств Львівщини.

 

Він висловив розуміння, підтримку та солідарність із шахтарями. «Сьогодні за видобуте вами вугілля є 250 млн грн заборгованості, яку зобов’язані вам виплатити, - зазначив він. - Звичайно, мені неприємно це говорити, бо ви в моїй особі бачите людину, яка винувата у цій заборгованості. Але я у цій ситуації на 100% на вашому боці. Хочу подякувати профспілкам за те, що, коли поступили перші 20 млн грн, які ви могли скерувати на зарплати, ви їх скерували на лаву, бо розуміли, – якщо не будемо видобувати вугілля, то не буде нічого. Який вихід з цієї ситуації? Я сьогодні поінформую про це прем’єр-міністра, міністра енергетики. Будемо реагувати разом наступного тижня, залежно від того, якою буде реакція від уряду України щодо проблеми виплати заборгованості із заробітної плати».

 

Шахтарі зазначають, що на ім’я міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика пишуть кожного місяця звернення (вже понад рік), але це не дало жодних результатів. «Скільки можна чекати на зарплату?», – запитують шахтарі. Вони голосно скандували: «Насалику – ганьба!».

 

Шахтарі зазначили, що їм не лише не виплачують вчасно зарплати,  вони не мають потрібного для роботи обладнання

      Потім відбулася нарада , де були розглянуто питання щодо сталої виплати заробітної плати шахтарям та інші проблемні питання шахтарів. Даною акціє протесту шахтарі Львівщини виразили свою солідарну підтримку шахтарським колективам Сходу . 

 

Прес-центр ФПУ