d230e4826a6f7d0e9cc3922427fbf2b3

 

Цими днями з Женевського офісу Міжнародного профспілкового об’єднання IUF надійшла приємна звістка – 107 Міжнародна конференція праці прийняла рішення про створення Конвенції МОП щодо запобігання і протидії насильству. Отже, наша спільна 5-річна праця завершується солідарним успіхом всіх членських організацій IUF!

 

         У роботі Конференції бере участь делегація українських профспілок на чолі з делегатом від трудящих України Головою ФПУ Григорієм Осовим. У його доповіді особливо підкреслено, що проблема низької зарплати і відтік трудових кадрів створюють загрозу національній безпеці України і стримують розвиток економіки.

Серйозним викликом залишається розрив в оплаті праці чоловіків і жінок ( понад 20%), Україна знаходиться на 67 місці по індексу гендерної нерівності серед 145 країн світу.

       На конференції виступив директор МБП «Про виконання Програми МОП за 2016-2017 роки», «Про ініціативу, що стосується працюючих жінок: імпульс до забезпечення рівності», в якій об”єктивно подана робота МОП за останніх два роки, піднята проблема підвищення ролі соціального діалогу у вирішенні питань, пов”язаних із змінами у сфері праці, намічені шляхи створення можливостей для повної ліквідації насильства і дискримінації на робочих місцях.

       Напередодні 107-ї Конференції праці наприкінці травня у Івано-Франковську відбулось навчання на тему: "Гендерне насильство: суть проблеми, протидія». У ході роботи були вироблені чіткі меседжі для тих, хто ще не в Профспілці під загальною назвою "Профспілка - твій бронежилет!". Під час навчання серед інших розглядалось питання, як сприяти гендерному балансу, протидіяти трудовій дискримінації і насильству.  

 

      Детальніше.

За повідомленням

Ради профспілок Івано-Франківської області