3308323 0912 800

Питання ринку праці, його стану і викликів обговорювали представники ФПУ під час робочої наради в Міністерстві економіки за підтримки Бюро МОП і міжнародних організацій мігрантів.

 

Про це заявив голова ФПУ Григорій Осовий:

«Щоб економіка ефективно функціонувала, виробляла необхідну кількість товарів і послуг, сплачувалися податки, необхідні для державного управління і захисту оборони нашої країни, потрібні кваліфіковані робітники в достатній кількості. Сьогодні українській економіці цього явно бракує.

Ми розраховували почути, як профільне міністерство бачить вирішення цього питання - їх стратегії, програми тощо. Адже український уряд вже представляв на різних майданчиках своє бачення відбудови та оновлення України. Правда, це відбувалося за межами нашої країни - у Франції, Великобританії. До слова, на червень готується відповідна конференція в Берліні. Тож ми очікували, що уряд готовий прокоментувати, дати відповіді на ті питання, які цікавлять нас, профспілки, як представників працівників. На жаль, цього не було.

Натомість, ми висловили деякі міркування стосовно того, як краще побудувати модель ринку праці України, інтегрувавши її в майбутньому в єдиний ринок ЄС, і як задіяти наявний потенціал для відбудови України. Адже це буде потребувати, за оцінкою МОП - 4 мільйони 600 тисяч людей, а за новітніми оцінками - понад 8 мільйонів. Їх потрібно десь знайти додаткові трудові ресурси.

У нас є певна кількість людей, які вже задіяні в економіці. Це приблизно 8 мільйонів. І ми повинні зрозуміти, що для них має зробити держава, бізнес, аби вони були достатньо мотивовані для роботи. Крім того, перекваліфікація, перепідготовка, набуття нових навичок, майстерності - буде потребувати певних вкладень з боку бізнесу. Який має дати відповідь, чи він готовий інвестувати в людський капітал.

Також є відносна невелика кількість людей, (майже 2 мільйони), які тимчасово не мають роботи. Вони не всі зареєструвалися як безробітні, в силу різних причин, але в за великим рахунком можуть поповнити наш трудовий потенціал. Хто цією категорією займається, чи є комунікації з кожним з цих безробітних, яка у них кваліфікація, скільки потрібно робочих місць, що ми мусимо зробити для того, щоб ці люди швидше стали до праці - це також потрібно з’ясувати. 

Ще одна категорія – це внутрішньо переміщені особи - біля п'яти мільйонів.

Тут ми взагалі мало що знаємо - хто з них працездатний, яка їх спроможність, кваліфікація, професія тощо. Немає таких повних, доступних даних. Нам видається, що держава повинна мати спеціальну програму не просто утримання і допомоги внутрішнім переміщеним особам, а активної політики проведення на ринку праці для цих осіб.

Ще одна категорія - біженці. Більшість з них були зайняті в економіці України, маючи власну справу або як наймані працівники. Для них потрібно створювати декілька важливих умов для повернення. Насамперед, це безпекові умови, бо саме небезпека спонукала їх виїхати з України.

Мова йде про можливість повернутися і знайти житло, адже більшість з них його втратили. І третє, зрозуміло, і не менш важливо, це запропонувати гідну заробітну плату, яка була б набагато вища, ніж та соціальна допомога, яку вони отримують сьогодні в країнах перебування.

Отже, ми вважаємо, що насамперед, спільні зусилля і уряду, і бізнесу, і профспілок повинні бути спрямовані на те, щоб всі доступні ресурси задіяти та підготувати для відновлення України. Тому що Україна  потребуватиме багато робочих місць і людей на ці робочі місця. Ми вважаємо, що їх можна забезпечити за рахунок самих українців, а не за рахунок завезення сюди іноземних працівників. Профспілки вважають, що українці спроможні власними зусиллями та кадрами забезпечити і економічне зростання, і відновлення нашої країни».

 

Джерело: https://blogs.korrespondent.net/blog/events/4678391/

Пресцентр ФПУ