metalurgy4

 

Президент України В.Янукович доручив Прем’єр-міністру М.Азарову створити робочу групу з питань надання підтримки підприємствам гірничо-металургійного комплексу. Про труднощі деяких підприємств галузі ЦК Профспілки неодноразово інформував Президента та Прем’єр-міністра України. Зокрема, були надіслані вищим керівникам держави звернення делегатів Звітної конференції ПМГУ про соціально-економічний стан галузі, про необхідність розвитку внутрішнього ринку металопродукції, про вчасні заходи з метою збереження екологічної системи міст і селищ, поблизу яких розташовані підприємства. Також упродовж минулого року ЦК ПМГУ спільно з головами профкомів первинних організацій та територіальних комітетів провів низку інформаційних заходів. Вийшли публікації в газеті «Голос України», на сайтах ЦК та ФПУ, «Прометал» та «УГМК». На прес-конференціях відомих агентств «Укрінформ», «Інтерфакс», «Время», «ДнепрПОСТ» озвучені виробничі проблеми підприємств Запорізької області, феросплавних заводів, гірничо-добувних комбінатів Дніпропетровської області, гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг», Львівського ювелірного заводу, Київського заводу «Ізумруд» та деяких інших підприємств. Головною метою Профспілки було і є завдання домогтися державного регулювання у використанні надр, сировини, електроенергії, у законодавчому забезпеченні соціального балансу між власниками підприємств та трудовими колективами, місцевими громадами.

 

- Ми сподіваємось, що робоча група буде сформована з фахівців високого рівня, та за участю представників Профспілки металургів і гірників України, і готові подати свої пропозиції щодо питань, які потребують нагальних рішень, - говорить голова ЦК ПМГУ В.Казаченко. – Сподіваємось також на плідну співпрацю з відновленим Міністерством промислової політики, яке очолив талановитий керівник та менеджер М.Короленко. До призначення на посаду міністра він працював генеральним директором Південного гірничо-збагачувального комбінату. У місті Кривий Ріг він зарекомендував себе як соціально-відповідальний керівник. За кілька років успішно реалізував згідно з обласною програмою «Місто без околиць» план реконструкції житлового масиву гірників. Колективний договір ЮГОК двічі відзначено як кращий у галузі. 

Позитивну роль у рішенні створити робочу групу з проблем ГМК, безумовно, мали і дві зустрічі з міністром соціальної політики Н.Королевською: 15 січня – з ініціативи ФПУ та 21 січня – з ініціативи ЦК ПМГУ, на яких також мова йшла про подальшу долю галузі, про ризик втрати багатьох соціальних досягнень металургів та гірників. На цих зустрічах було викладено в усній формі пропозиції Профспілки, напрацьовані спільно з виробничим об’єднанням «Металургпром» та фахівцями підприємств. Зараз готуються більш предметні та обґрунтовані пропозиції у письмовій формі для офіційного розгляду керівниками держави.

Упевнений, що пропозиції ПМГУ підтримають також і інші профспілки України, особливо - у промислових галузях. Адже гірничо-металургійних комплекс має тісний виробничий зв'язок з енергетичною, машинобудівною, транспортною галузями, та багатьма галузями, яким потрібен метал для їх розвитку. Новий етап у роботі промисловості, безумовно, покращить наповнення державного бюджету на всіх рівнях, дасть поштовх для підвищення соціальних гарантій працівників бюджетної сфери: вчителів, медичних працівників та інших.

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ЦК ПМГУ