IMG 8566

 

 

15-17 січня 2019 року на базі Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області проводився навчальний семінар «Порядок проведення моніторингових візитів з питань дотримання прав громадян на офіційне оформлення трудових відносин; своєчасне та в повному обсязі одержання винагороди за працю; додержання мінімальних гарантій в оплаті праці».

Семінар проводився для юристів ФПУ та її членських організацій (13 осіб) і фахівців Секретаріату Уповноваженого та регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (17 осіб) в рамках співробітництва та укладених ФПУ меморандумів з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Державною службою України з питань праці за сприяння Американського центру міжнародної профспілкової солідарності в рамках проекту «Глобальна трудова програма:Україна». Метою семінару є підготовка моніторів для проведення спільних моніторингових візитів за участю регіональних представників Уповноваженого, правових інспекторів праці профспілок та інспекторів праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад з питань дотримання прав громадян на офіційне оформлення трудових відносин; своєчасне та в повному обсязі одержання винагороди за працю; додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

З вітальним словом на відкритті семінару виступили Глущенко С.А., керівник Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, та Лях Д.О., керівник Департаменту правового захисту ФПУ – головний правовий інспектор праці, які окреслили мету, завдання та очікувані результати від поєднання парламентського, державного та профспілкового (громадського) контролю за дотриманням прав громадян у сфері трудових відносин.

Упродовж двох днів сесії заступником директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Коноваловою О.А. були представлені презентації щодо повноважень та функцій системи інспекції праці в механізмі запобігання використання незадекларованої праці; проявів незадекларованої праці в Україні та актуальність її подолання; досвіду зарубіжних країн у боротьбі з незадекларованою працею; процедури оформлення трудових відносин в Україні; шахрайські практики уникнення від укладення трудових договорів; мінімальні державні гарантії в оплаті праці, правильність і повнота нарахування заробітної плати та строки її виплати; порядок проведення перевірок з питань додержання законодавства про працю.

Проведені також практичні заняття з учасниками семінару з питань державного контролю за незадекларованою працею, дотриманням законодавства з питань оплати праці, особливостей фіксації правопорушень у цих сферах трудового права, координації взаємодії з іншими органами влади та профспілковими організаціями, практика моніторингу виявлення порушень прав працівників, у тому числу у «тіньовому» секторі економіки, заходи реагування на виявлені факти порушень.

Тренером з методів ефективних комунікацій В. Бєловим проведено інтерактивний тренінг з технік ефективних комунікацій, зокрема під час конфліктних ситуацій, переговорів, з боротьбі зі стресом.

На третій день семінару підбито його підсумки, обговорено заходи подальших спільних дій щодо підготовки методичних рекомендацій з моніторингу і координації спільних дій, затвердження графіку моніторингових візитів за тематикою на 2019 рік.

Учасники семінару, які приймали активну участь у практичних заняттях та обговореннях проблемних питань, високо оцінили його змістовність та результативність в частині подальшого використання отриманих знань у повсякденній роботі, схвально висловилися за налагодження співробітництва у здійсненні спільних контрольних та превентивних заходів, спрямованих на боротьбу з незадекларованою працею та порушеннями в сфері оплати праці.

 

IMG 8570 

 

IMG 8594

 

IMG 8563

 

 

 

Департамент правового захисту апарату ФПУ