700x466

 

Станом на 1 квітня 2017 року офіційна кількість безробітних, які перебували на обліку в Державній службі зайнятості знизилася до 406,8 тисяч осіб, що на 13% менше, ніж у відповідний період минулого року (467,5 тисяч осіб відповідно). На одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних (станом на відповідну дату 2016 року – 9 осіб).

Про це йдеться у статистичній інформації оприлюдненій Державною службою зайнятості.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, зросла на 27 тис. або 16% та становила 199,3 тисяч у порівнянні з першим кварталом 2016 року. При цьому, майже половина з них була працевлаштована оперативно до надання статусу безробітного.

Крім того, 59,2 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 21% та становила 83 тисячі. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості збільшилася на 27% до 319 тис. одиниць.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння державної служби зайнятості понад 75 тис. безробітних проходили професійне навчання, що на 7% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 17% та становила майже 20 тисяч.

Серед безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості станом на 1 квітня 2017 року, чверть безробітних раніше працювали у сільському, лісовому та рибному господарстві; 17% були зайняті у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні; кожний сьомий, з числа безробітних, раніше працював у торгівлі та ремонті або у переробній та добувній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають законодавці, державні службовці, керівники, робітники з обслуговування, експлуатації машин, та працівники сфери торгівлі та послуг.

На 1 квітня 2017 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у порівнянні з відповідною датою минулого року, зросла на половину та становила понад 73 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 36 тисяч пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується у сільському, лісовому та рибному господарстві (22%), на підприємствах 5 переробної та добувної промисловості (20%), торгівлі та ремонту автотранспорту (16%).

За професійними групами, найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування устаткування та машин (24%), а також на кваліфікованих робітників з інструментом (18%). Завдяки зростанню кількості вакансій та скороченню кількості зареєстрованих безробітних, суттєво знизився дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці.

Станом на 1 квітня 2017 року на одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних (станом на відповідну дату 2016 року – 9 осіб).

 

За інформацією 
Державної служби зайнятості